Patrycja Kalinowska

Gdynia Psycholog

kontakt 504257799 lub 503993418
Rezerwuj online

Gdynia psycholog

Patrycja Kalinowska

Jestem psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą. Ukończyłam SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – kierunek i specjalność : psychologia kliniczna i zdrowia. Podczas studiów realizowałam następujące moduły specjalizacyjne : psychologia kliniczna człowieka dorosłego, interwencja kryzysowa, profilaktyka i terapia uzależnień. W czasie studiów odbywałam praktyki w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

Jestem specjalistą terapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Następnie szkoliłam się w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie – Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. Do chwili obecnej nadal jestem związana z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Gdańsku – to tam w dużej mierze zdobywam i pogłębiam swoje doświadczenie zawodowe.

Gdynia Psycholog

W trosce o dobro pacjentów oraz o jak najwyższą jakość oferowanej pomocy terapeutycznej swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Chcę się stale rozwijać, więc na bieżąco staram się podnosić swoje kwalifikacje zawodowe oraz planuję się nadal dokształcać.

Już na studiach interesowało mnie podejście integracyjne w psychoterapii i to ono w mojej pracy jest mi najbliższe ale jednocześnie nie zamykam się na inne kierunki psychoterapeutyczne.

Najważniejsze dla mnie w pracy jest zindywidualizowane patrzenie na osobę, której pomagam. Każdy człowiek jest dla mnie niepowtarzalną i wyjątkową osobą, dlatego tak ważne jest uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb, oczekiwań, rozpatrywanych problemów i trudności jakich doświadcza oraz celów jakie pragnie osiągnąć wraz z wyjątkowym kontekstem jego sytuacji życiowej. Z tym nierozerwalnie wiąże się dobór odpowiednich metod oraz strategii pomagania.

W swojej pracy zajmuję się m. in. następującymi problemami:

uzależnienie

współuzależnienie

stany depresyjne

stany lękowe,

sytuacje kryzysowe,

obniżone poczucie własnej wartości

problem z samoakceptacją

trudności w podejmowaniu decyzji

 

Moja praca zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu. Prywatnie najwięcej czasu i przestrzeni wypełnia mi teraz bycie mamą. Wcześniej moją pasją były psy rasowe, a od dziecka do dziś wyjątkowe miejsce zajmują konie. To one dają mi coś czego nie da się z niczym porównać ani zamienić na nic innego. Mają właściwości uszczęśliwiające i kojące… Zawodem jaki chciałam wykonywać od dziecka był zawód lekarza, potem była weterynaria. Psychologiem byłam chyba od zawsze dlatego wybrałam właśnie ten zawód. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że sednem i czymś co łączy moje zainteresowania jest z pewnością pomaganie. Pomaganie głównie ludziom ale też zwierzętom zawsze było i jest szczególnie ważne dla mnie, to tak wiele o nas mówi.