Katarzyna Jaworska

PRACA Z CIAŁEM, ARTETERAPIA GDYNIA.

Informacje i zapisy – 502 269 986

praca z ciałem Gdynia Jestem arteterapeutką z praktyką kliniczną, instruktorką Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, instruktorką Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana, rekomendowaną nauczycielką Vedic Art – szwedzkiej metody rozwoju osobistego wykorzystującej jako narzędzie malowanie intuicyjne. Od 2012 roku prowadzę zajęcia i sesje indywidualne, które za pomocą malowania intuicyjnego, pracy z ciałem, oddechem i głosem, pomagają uczestnikom pokonywać ograniczenia, a następnie otwierać się na ich własny potencjał. Ruch, taniec, sztuka i twórcze działania, towarzyszą mi od najwcześniejszych lat dziecinnych i mają dla mnie wymiar transformacyjny i terapeutyczny. Wciąż jestem w drodze, doświadczam, uczę się i dzielę się tym z innymi. Podobnie, fascynuje mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, emocjami, umysłem i duszą.

Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Następnie studiowałam historię sztuki na UAM w Poznaniu. Podyplomowe studia z arteterapii ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Odbyłam staż w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

 PRACA Z CIAŁEM, ARTETERAPIA

Stosowana przeze mnie arteterapia – terapia przez sztukę, która wykorzystuje proces tworzenia w celu poprawy zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Angażuje różnorodne działania plastyczne, ruchowe i werbalne do uświadomienia sobie i wyrażenia często wypartych, stłumionych emocji. Także symbolicznego przedstawienia sytuacji, przeżyć i stanów, które czasem trudno jest opowiedzieć słowami. W trakcie pracy tworzę bezpieczną przestrzeń, łączę różne techniki arteterapeutyczne i podążam za procesem z szacunkiem dla miejsca, w którym znajduje się uczestniczący. Bliskie jest mi podejście integratywne. Inspiruję się Terapiami Ekspresyjnymi, terapią tańcem, jogą i medytacją oraz bioenergetyką Lowena. Pracuję pod superwizją.

Prywatnie uwielbiam celebrować posiłki w dobrym towarzystwie, muzykę i taniec, które poruszają zmysły. Z pewnością jestem miłośniczką ruchu, oddechu, pieszych wycieczek, kotów, dobrego kina, masaży i pysznych deserów. Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z drugim człowiekiem. Kocham piękno w każdej postaci, a zwłaszcza piękno przyrody. Chętnie wędruję brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal. Tworzę także obrazy intencyjne i mandale osobiste na zamówienie.

Praca z ciałem, arteterapia Gdynia.

https://www.facebook.com/vedicartkatarzynajaworska/

https://www.facebook.com/kundalinijogagdynia/