Borys Kossakowski

Psychoterapia

Psychoterapia Gdynia

Zarezerwuj wizytę…

Idea

Psychoterapia to spotkanie. Kontakt człowieka z człowiekiem, tu i teraz, w prawdzie. Kontakt z faktami, oglądanie rzeczywistości z różnych perspektyw.
Psychoterapia to zmiana, w której świadomi swoich motywacji (dlaczego coś zmieniamy) w dojrzały sposób bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje, a następnie przyjmujemy wszelkie konsekwencje tej zmiany (przewidywalne i nieprzewidywalne).
Psychoterapia to podróż, wspólna wyprawa terapeuty-przewodnika i pacjenta-podróżnika. To wymiana, wysiłek, cierpienie i radość. To wspinaczka na górski szczyt, aby nabrać dystansu i na nowo zanurzyć się w nurt życia.
Psychoterapia to sztuka – ze swojej strony gwarantuję pełne zaangażowanie, pasję i kreatywność w podejściu do problemu. Posiadam umiejętność improwizacji, jestem elastyczny i potrafię dostosować się do zmiennych sytuacji życiowych.

O mnie:

Nazywam się Borys Kossakowski, jestem psychologiem i psychoterapeutą, mężem i ojcem trzech córek. Bywam także dziennikarzem, muzykiem oraz autorem piosenek.  Zdobywałem życiowe doświadczenie na wielu frontach pracując w Polsce, w USA, Chinach i Szwecji. Pasjonuję się tenisem, nartami oraz instrumentami muzycznymi.

W pracy bazuję na podejściu holistycznym terapii Gestalt, co oznacza, że nie tylko do każdego człowieka, ale do każdego spotkania podchodzę w sposób indywidualny i kreatywny, dostosowując narzędzia do potrzeb sytuacji. Oprócz metod gestaltowych (tu i teraz, praca z ciałem) korzystam także z  wielu innych. Zatem używam technik terapii poznawczo-behawioralnej (schematy i strategie działania, zniekształcenia poznawcze), terapii egzystencjalnej (lęk przed śmiercią, nadawanie sensu), terapii ericksonowskiej (praca z metaforą, wykorzystanie wyjątkowych zasobów), terapii systemowej, medytacji i mindfulness.

Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, broniąc pracę magisterską z psychologii zdrowia. Kolejnym krokiem było kształcenie w kierunku psychoterapii. Jestem w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłem internetowy kurs terapii Irvine Yaloma. Jako psycholog zbierałem doświadczenia m.in. w Seattle, gdzie oferowałem swoje usługi miejscowej Polonii.

 

Specjalizuję się w:
– terapii indywidualnej osób dorosłych (zaburzenia nastroju, depresja, lęk, utrata motywacji, poczucie pustki, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia żywienia, kryzysy osobiste i zawodowe)
– terapii par (mediacje, konsultacje, rozwód, problemy w komunikacji, problemy seksuologiczne, terapia rodzin)
– pracuję online i w gabinecie, w języku polskim i angielskim
PSYCHOTERAPIA GDYNIA
Przewiń do góry