CENTRUM PSYCHOTERAPII GDYNIA


Zarezerwuj wizytę…

Psycholog GdyniaAgnieszka Wilkaniec-Herman

Jestem psychologiem od 20 lat. Praktykę i edukację z zakresu psychoterapii rozpoczęłam jeszcze w trakcie studiów uniwersyteckich.

Swoje doświadczenie rozpoczęłam od pracy w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień, gdzie pomagałam osobom uzależnionym i ich rodzinom. Następnie w Warszawie byłam częścią zespołu poradni dla dzieci i młodzieży. Tu prowadziłam terapię zaburzeń odżywiania.

Po powrocie do Gdańska, przez 6 lat tworzyłam i kierowałam Pomorskim Ośrodkiem Terapii, w którym prowadziłam terapię osób z zaburzeniami odżywiania oraz innymi trudnościami. Potrzeba stałego rozwoju zawodowego zachęciła mnie wkrótce do połączenia sił z innymi, podobnie pracującymi specjalistami. Z tego pomysłu powstało nasze Centrum Psychoterapii.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim ( psychologia, specjalizacja kliniczna) rozpoczęłam podyplomowe szkolenie z zakresu psychoterapii.

Wykształcenie

Ukończyłam najpierw 2 letnie Studium Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Sopocie. Następnie Studium Terapii Uzależnień w Warszawie (Specjalista terapii uzależnień).

Uprawnienia do prowadzenia profesjonalnej psychoterapii zdobyłam podczas pełnych 4 letnich studiów w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie w nurcie terapii zintegrowanej – jestem dyplomowanym psychoterapeutą. Dyplom ten jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam również Studium terapii par przy Instytucie Ericksonowskim.

Doświadczenie

Praktykę i doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodkach terapeutycznych w Gdańsku i w Warszawie.

Od wielu lat zajmuję się terapią osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, jestem autorem programu edukacyjnego dla bliskich osób chorych. Stworzyłam również program terapii grupowej, dla osób z zaburzeniami odżywiania, który od lat skutecznie realizujemy na terapii grupowej.

Już ponad 20 lat pomagam  osobom cierpiącym na depresję, a także odczuwającym trudności w związkach lub po prostu w relacjach z ludźmi i ze sobą.

Zajmuję się także parami w kryzysie, prowadzę terapię par i małżeństw.

Problemy, którymi zajmuję się w pracy:

  • zaburzenia odżywiania,
  • stany depresyjne,
  • zaburzenia nerwicowe,
  • stany lękowe,
  • trudności w związkach,
  • problemy z samooceną,
  • syndrom DDA i DDD,
  • zaburzenia osobowości (borderline, narcystyczna i inne).

Pracuję z osobami dorosłymi w podejściu integracyjnym. To oznacza, że zawsze dostosowuję znane mi metody do osoby i jej problemu, a nie na odwrót.  Z pewnością do każdej osoby staram się  podchodzić indywidualnie. Wspólnie szukamy najlepszego rozwiązania. Szkolę się więc w różnych podejściach terapeutycznych (na przykład Gestalt, Ericksonowskim czy behawioralno-poznawczym) po to, by nie zawężać swojego myślenia o sposobach pracy z pacjentem. Bardzo lubię swoją pracę i ludzi, dzięki której spotykam. Dbam o to, by każdy z kim pracuję czuł się rozumiany i szanowany. Ważne są dla mnie przejrzyste zasady, uczciwość. Ponieważ wierzę, że rozwój powinien trwać cały czas, podnoszę swoje kwalifikacje i regularnie poddaję swoją pracę  superwizji.

Jestem mężatką, mam troje dzieci. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. A gdybym nie była psychoterapeutą… to byłabym pewnie architektem.


Zarezerwuj wizytę…

Psycholog Gdynia opinie

Agnieszka Wilkaniec-Herman – ZnanyLekarz.pl

psycholog Gdynia, zaburzenia osobowości, terapia par, leczenie bulimii, dobry terapeuta w Gdyni, rozwód, skuteczny psycholog. terapia borderline

Przewiń do góry