Agnieszka Wilkaniec-Herman

Psycholog Gdynia.

rejestracja 504257799
Rezerwuj online

Psycholog Gdynia

Jestem psychologiem od 20 lat. Praktykę i edukację z zakresu psychoterapii rozpoczęłam jeszcze w trakcie studiów uniwersyteckich. Przez 6 lat tworzyłam i kierowałam Pomorskim Ośrodkiem Terapii, w którym prowadziłam terapię osób z zaburzeniami odżywiania. Potrzeba stałego rozwoju zawodowego zachęciła mnie do połączenia sił z innymi, podobnie pracującymi specjalistami. Z tego pomysłu powstało nasze Centrum Psychoterapii.

Moja ścieżka zawodowa prezentuje się następująco: Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim (psychologia, specjalizacja kliniczna) rozpoczęłam podyplomowe szkolenie z zakresu psychoterapii.

Ukończyłam najpierw 2 letnie Studium Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej w Sopocie, następnie Studium Terapii Uzależnień w Warszawie (Specjalista terapii uzależnień).

Uprawnienia do prowadzenia profesjonalnej psychoterapii zdobyłam podczas pełnych 4 letnich studiów w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie w nurcie terapii zintegrowanej – jestem dyplomowanym psychoterapeutą. Dyplom ten jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam również Studium terapii par przy Instytucie Ericksonowskim.

Dodatkowo uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach, które pozwalają mi na uzyskanie szerszego pole do pracy z pacjentem

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodkach terapeutycznych w Gdańsku i w Warszawie.

Od 15 lat zajmuję się terapią osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania, jestem autorem programu edukacyjnego dla bliskich osób chorych.

20lat pomagam również osobom cierpiącym na depresję, odczuwającym trudności w związkach lub po prostu w relacjach z ludźmi i ze sobą.

Zajmuję się także parami w kryzysie – prowadzę terapię par i małżeństw.

Problemy, którymi zajmuję się w pracy:

zaburzenia odżywiania,

stany depresyjne,

zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe,

trudności w związkach,

problemy z samooceną,

syndrom DDA i DDD,

zaburzenia osobowości.

Psycholog Gdynia

Pracuję z osobami dorosłymi w podejściu integracyjnym. To oznacza, że zawsze dostosowuję znane mi metody do osoby, nie na odwrót.  Do każdej osoby staram się więc podchodzić indywidualnie, wspólnie szukając najlepszego rozwiązania. Szkolę się w różnych podejściach terapeutycznych na przykład Gestalt Ericksonowskim czy behawioralno-poznawczym, by nie zawężać swojego myślenia o sposobach pracy z pacjentem. Bardzo lubię swoją pracę i ludzi, dzięki której spotykam. Dbam o to, by każdy z kim pracuję czuł się rozumiany i szanowany, dlatego ważne są dla mnie przejrzyste zasady, podnoszenie swoich kwalifikacji i regularna superwizja czyli poddawanie swojej pracy ocenie specjalistów.

Jestem mężatką, mam dwoje dzieci. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. A gdybym nie była psychoterapeutą… byłabym pewnie architektem.
ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ – znany lekarz psycholog Gdynia
Agnieszka Wilkaniec-Herman – ZnanyLekarz.pl

Psycholog Gdynia opinie

Agnieszka Wilkaniec-Herman, psycholog Psychoterapia Gdańsk Gdynia

psycholog Gdynia, zaburzenia osobowości, terapia par, leczenie bulimii, dobry terapeuta w Gdyni, rozwód, skuteczny psycholog